Na Glasbeni šoli Litija – Šmartno smo se odločili organizirati delavnico za jazz in zabavno glasbo. Delavnica je namenjena otrokom, mladini in odraslim, ki imajo nekaj glasbenih izkušenj in tehničnega znanja pri inštrumentu. Izkušeni in profesionalni mentorji bodo udeležencem pomagali narediti prve korake k improviziranemu igranju ter povezati znanje inštrumenta in glasbene teorije. Spoznali bodo, kako deluje band, na sproščen način pridobili nove izkušnje in iztočnice za nadaljnje delo. Delo bo potekalo individualno in skupinsko, zaključilo pa se bo ob 18. uri s sproščenim koncertom vseh sodelujočih.
Delavnica bo potekala v soboto, 16. novembra 2024, med 10. in 19. uro v Glasbeni šoli Litija – Šmartno.
Mentorji:
Nina Baš – klavir
Lea Bartha Pesek – vokal
Ana Šimenc Kugler – solo inštrumenti
Miha Koren – bas
Enos Kugler – bobni
Prijavite se lahko do 10. novembra 2024, na elektronski naslov: info@gslitijasmartno.si
Cena delavnice je 30 EUR, za učence Glasbene šole Litija – Šmartno, pa je cena delavnice 20 EUR.
Predstavitev mentorjev delavnice za jazz in zabavno glasbo
NINA BAŠ – klavir
Nina Baš je svoje glasbeno izobraževanje pričela pri prof. Selmi Gradišek, nadaljevala pa na naši Glasbeni šoli Litija – Šmartno, pri prof. Janji Galičič. Z jazzom se je začela spoznavati v jazz skupini, pod vodstvom prof. Ane Šimenc Kugler, nadaljevala pa na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, pri prof. Milanu Stanisavljeviču. Po zaključenem študiju laboratorijske biomedicine v Ljubljani je Nina Baš preusmerila svojo pozornost proti jazzu, strasti, ki jo je gojila že od otroštva. Ta jo je pripeljala na Dunaj, kjer se je poglobila v študij jazza in postala aktivna članica tamkajšnje živahne glasbene scene. Po zaključku dodiplomskega programa jazz klavirja letos septembra, je tam začela magistrski program jazz klavirja.
V zadnjih štirih letih se je Nina posvetila komponiranju in nastopanju. Na Dunaju je sodelovala z najrazličnejšimi glasbenimi skupinami. Kljub raznolikim sodelovanjem ostaja njen glavni fokus igranje in komponiranje za Ceolo, klavirsko-vokalni duo, ki ga je soustanovila, ter Maraal, njen klavirski trio. S Ceolo je leta 2022 posnela svojo prvo ploščo, kjer so predstavljene njene lastne kompozicije in priredbe skladb različnih žanrov, letos marca pa je z zasedbo posnela avtorski EP.
V vseh teh letih je Nina ostala neomajno predana svoji umetnosti, njen prispevek k jazzovski skupnosti na Dunaju pa še raste, zaradi česar postaja pomembna in vplivna figura v sodobnem jazzu.
LEA BARTHA PESEK – vokal
Pedagoginja in pevka, z izobrazbo na področju jazza, zabavne glasbe (pod vodstvom prof. Nade Žgur) in na področju muzikala (Music Theater Bavaria). Sodelovala je v večih večjih projektih, z Bobbyjem Mcferrinom, v projektih skupine Alfa in Omega, vokalne skupine XXL Tomaža Kozlevčarja, kot solistka pa na večjih gala in dobrodelnih koncertih ter na festivalu Slovenska popevka 2016 s skladbo Razširjam roke. Širši javnosti se je prvič predstavila z glavno vlogo v slovenski različici muzikala Mamma mia, od tedaj pa je sodelovala oziroma še sodeluje tudi v muzikalih Madagaskar in Nune v akciji. V zadnjih letih redno sodeluje kot gostja na velikih koncertih Dinamitk. Sinhronizirala je mnogo pesmi iz risanih filmov na RTVS.
V zadnjem obdobju je posnela in izdala nekaj singlov ter glasbenih videov. Več kot 15 let je poučevala petje različnih zvrsti. Sodelovala je tudi v skupini Muzikalci, kjer je večkrat prevzela vlogo vokalnega vodje. Poleg glasbe se Lea od rosnih let ukvarja tudi s plesom. Svoje muzikalske talente pa v zadnjem obdobju usmerja tudi v program Glasbene igrarije, kjer najmlajše otroke preko zgodb vpelje v čudoviti svet glasbe.
V zadnjem letu je kot glasbena pedagoginja, zborovodja in vodja orkestra zaposlena na inštitutu Montessori v Ljubljani.
ANA ŠIMENC KUGLER – saksofon, klavir, vokal
Ana Šimenc Kugler je saksofonistka, pedagoginja, pevka, avtorica, ki s svojo avtorsko glasbo stopa v različne žanre in nastopa z različnimi zasedbami. Leta 2008, 2010 in 2011 je izdala z Ana Šimenc kvartetom avtorske albume Na moj način, Na drug način in Connection, leta 2023 pa pod imenom Ana album Here and Now in septembra letos EP 24/7.
Kot pedagoginja na Glasbeni šoli Litija – Šmartno se veliko posveča glasbenemu uvajanju najmlajših, ki jih preko petja, plesa, poslušanja in lastnega ustvarjanja navdušuje za njihovo nadaljnjo glasbeno pot. Poučuje saksofon, starejše in izkušenejše ter radovednejše učence pa s previdnimi koraki uvaja v svet ansambelskega igranja in improvizacije v šolski Jazz skupini.
ENOS KUGLER – bobni in glasbena produkcija
Kot instrumentalist je v zadnjih letih sodeloval s številnimi tujimi in domačimi izvajalci kot so:
Sekou Kouyate Experience, Boris Cavazza, Kvatropirci, Batista Cadillac, Dinamitke, Zoran Čalić,
More Love Ensemble, Fed Horses, Gal in Severa Gjurin, Balladero…
Do sedaj je posnel in produciral več kot 100 albumov in singlov, z različnimi izvajalci pa odigral
turneje po Evropi, Balkanu, Kitajski in Afriki.
Kot avtor, soavtor in koproducent je sodeloval tudi pri produkcijah glasbe za gledališče, film in
reklame. Trenutno sodeluje na odrih in v studiu z Zoran Čalić Band, Tschimy, Just Friends Quartet, Telegram, ANA & Potniki, Klemen Kotar & Dušni pastirji…
MIHA KOREN – kontrabas, bas kitara
Miha Koren je uveljavljen slovenski basist, ki je leta 2015 zaključil magistrski študij na Univerzi za glasbo in dramsko umetnost v Gradcu, smer jazz kontrabas. Od takrat je Miha sodeloval pri številnih odmevnih projektih doma in v tujini. Nastopal je na številnih mednarodnih festivalih (Port Townsend Jazz Festival, Graz Jazz Nacht, Ljubljana Jazz Festival, Misic Festival Exit itd.) in sodeloval z mnogimi prepoznavnimi glasbeniki kot so: Johnathan Kreisberg, Femi Temowo, Jure Pukl, Jan Sturiale, Emilia Martensson, Marko Churnchetz in mnogi drugi.
Miha je snemal in komponiral glasbo za film in gledališče ter sodeloval pri številnih studijskih snemanjih. Prejel je tudi mednarodno jazz nagrado za najboljši live nastop leta ‘Downbeat Student Award 2014’.